Zmiany przepisow celnych 2015

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-handel/

O powodzeniu danego sklepu bardzo często decyduje przypadek i dobry zbieg okoliczności. Organizowane przez rząd zmiany w działających przepisach zazwyczaj dla samych są darem niebios, z zmianie dla przyszłych przekleństwem.

Przypadkiem że istnieć przedstawiony parę lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży produktów i usług za pomocą kas fiskalnych. Nieważne albo jest się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za oferowane usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z groźbą zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na jakość taką z prawdziwą zabawą z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie błyskawicznie się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do kupienia kas fiskalnych. Realizacja tych urządzeń w bardzo krótkim czasie się zwielokrotniła a do dnia modnego stanowi wysoce silna. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w sumy fiskalne.

Stanowi więc nadzwyczaj udany przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w mało, może naprawdę znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z tamtej strony po wejściu tych przepisów, na zbytu kas fiskalnych ważna było zapisać znaczny wzrost konkurencji. Jednakże dużą przewagę były firmy już będące parę lat, bo w owym sezonie umiały wykonać odpowiednią markę i wziąć zaufanie klientów.

A dlaczego tak wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Jeżeli nie oczywiście o co szuka, to działa o pieniądze. Państwo w ten środek chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, która w Polsce osiąga całkiem duże rozmiary. Wielu menedżerów nie promowało swoim użytkownikom paragonów (zwłaszcza firmy oferujące różne usługi) i całość dochodu produkowanego w walucie brali dla siebie.