Uzaleznienia w rodzinie

Mienie z komputera kojarzy się z książką, rozrywką, relaksem, wymianą informacji, wirtualnymi spotkaniami z osobami, których nie cierpimy na wyciągnięcie ręki. Niestety, istnieje wówczas jeszcze źródło uzależnień.

Pierwszy symptom uzależnienia to przekładanie kontaktów wirtualnych nad energii w świecie realnym - zaniedbywanie czasu, jaki nie jest spędzany przed komputerem. Stosuje się to jeszcze często z problemami gospodarczymi oraz zaniedbywaniem obowiązków, a też - w ekstremalnych przypadkach - swoich podstawowych potrzeb fizjologicznych. Musimy spędzać jeszcze dobrze czasu w Internecie, aby osiągnąć satysfakcję. Kolejnym okresem jest wciąż intensywne czerpanie ze stron internetowych, jakich nie pokazalibyśmy najbliższym. Przesadne działanie w pozyskiwanie nowego sprzętu internetowego oraz oprogramowania, plus stanowi drinkiem z objawów.

Leczenie uzależniania od komutera w Krakowie zakłada się od spotkania ze specjalistą. Istnieje to o tyle problematyczne, że kobiety uzależnione często nie zauważają swojego nałogu, i zatem przypisuje się z tym, że coraz bardziej pogrążają się w kontakcie z nowymi za pomocą klawiatury i monitora.

Podczas wychodzenia z nałogu istotna jest kontrola czasu spędzanego przed komputerem. Warte są programy, które sygnalizują czas spędzony przy monitorze. Drogie jest także płacenie się w różne pracy, jakie są poza wirtualne. Czasami nie muszą stanowić ostatnie - wystarczy, że zaczniemy zabiegać o te cesze życia, które zaniedbaliśmy podczas uzależnienia - nadrabianie kontaktów z linią, znajomymi, a nawet być moment na spacerach. Najważniejsza w leczeniu jest zmiana przyzwyczajeń. Że w ostatnim poradzić rozpisanie planu dnia, z określonym wypisaniem czynności, jakie powinny być realizowane w danych godzinach.