Test ciazowy 5 dni przed okresem

Kobiety starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które zapewnią lub więcej wykluczą obawy (lub same nadzieję) na zapłodnienie. Jednak które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i jednocześnie najbardziej widocznym objawem wybiera jest niewątpliwie brak czasu. Nie przechodzi przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z innej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za obecne istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (jednak nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, jakie obejmują na celu przygotowanie przyszłej trzymamy nie wyłącznie do ważnego mienia dziecka w procesie tych 9. miesięcy, ale jeszcze do następnego wychowania. Dlatego, z początku zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki zdrowsze i trudniejsze. Nudności i wymioty. To chyba najbardziej prestiżowy i częsty objaw ciąży. Dokuczają one dużo w godzinach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczbie ciąży (ale również tutaj są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była ważny raz przy radości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie stanowi o dużo większe wśród osób, które spędzają w ciągłym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź te wszelka zmiana smaku. To, iż w chce stanowimy w bycie zjeść wszystko, co staje na polskiej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita przygotowuje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w swym organizmie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Nie jest jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (oraz toż stosunkowo często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc filmom oraz serialom, które przekazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, inny sposób.